Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka

Piaskowanie/ piaskowanie poddziąsłowe

Jest to zabieg polegający na oczyszczeniu zębów z wszelkich osadów, przy pomocy wydostającej się pod ciśnieniem z dyszy urządzenia mieszaniny składającej się z wody, powietrza i „piasku” zawierającego dwuwęglan sodu lub glicynę.

Piaskowanie poddziąsłowe wykonywane jest w przypadku istnienia głębokich kieszonek przyzębnych, w celu skutecznego usuwania biofilmu we wstępnym i podtrzymującym leczeniu periodontologicznym.

Scaling

Usunięcie kamienia przy pomocy instrumentów ultradźwiękowych. Po scalingu zawsze przeprowadzany jest zabieg polerowania zębów, aby wygładzić zęby i zapobiec/opóźnić ponowne odkładanie się osadów. Prawidłowo wykonany zabieg usunięcia kamienia, przy użyciu profesjonalnych narzędzi nie niszczy szkliwa i nie powoduje rozchwiania zębów.

Fluoryzacja

Inaczej lakierowanie zębów. Po oczyszczeniu zęby pokrywane są specjalnym lakierem/żelem zawierającym fluor, w celu zwiększenia odporności uzębienia na próchnicę oraz zmniejszenia nadwrażliwości zębów.

Lakowanie

Wykonywane w zdrowych zębach trzonowych i przedtrzonowych (zawierających bruzdy), aby zabezpieczyć je przed rozwojem próchnicy, gdyż właśnie bruzdy są miejscem zwiększonej podatności na rozwój choroby próchnicowej. Zabieg wykonywany jest głównie u dzieci.

Skontaktuj się z nami!


Stomatologia Księżycowa
ul. Księżycowa 3/20
60-281 Poznań